květen - červen
NÁCVIK TANEČNÍHO VYSTOUPENÍ NA OSLAVY CELNÉ 450.LET

Na začátku května jsme začali nacvičovat taneční vystoupení.
Jako první se do toho pustila děvčata 4. a 5.ročníku. Měla náročnou skladbu. O jejich šikovnosti jsem nikdy nepochybovala a country tanec na píseň HŘÍBĚ se s nadšením naučila velmi brzy.
Potom začala nacvičovat skupina dětí 1. - 3. ročníku na píseň PLETLA V KYTKU, těžký průplet a změna formace z kruhu do zástupu nám daly zabrat, ale nakonec se vše podařilo. Kdo umí, ten umí ....
Do další skupiny jsme přibrali mladší kluky a mohli jsme nacvičovat netradiční mazurku na píseň ČERVENÝ ŠÁTEČKU.
Poslední, kdo vstoupil do nacvičování, byla skupina kluků a děvčat 4. - 5.ročníku, která tančila country tanec kruhový a řadový. To taky nemělo chybu.
Musím všechny děti moc pochvált, jejich radost a nadšení se promítly i v samotném vystoupení na Celném.
Děkuji rodičům za spolupráci. Děkuji všem, kteří se jakoukoliv činností podíleli na našem vystoupení.

DĚKUJI DĚTEM ZA ÚŽASNÝ ZÁŽITEK :-).
Jak řekla moje známá: " Já si mohu vymyslet co chci, ale bez šikovných dětí by to nešlo. "

21.6. - 22.6.2018
OCHUTNÁVKA - MLÉČNÉ VÝROBKY

Paní školnice nám zajistila ochutnávkový koš z projektu ŠKOLNÍ MLÉKO.
Ve čtvrtek jsme si vyrobili vlastní dortík z bílého, řeckého jogurtu, zakysané smetany a Skyru.
Přidali jsme ovoce, piškoty a bylo hotovo. Dortíky jsme si nechali do druhéhé dne ke snídani nebo ke svačině.

V pátek jsme použili  pomazánková másla s různými příchutěmi a plátkové sýry, dokoupili jsme zeleninu a pečivo.
Rozdělili jsme se na skupiny, které pilně pracovaly a výsledek byl úžasný.
Ve družině to vypadalo jako na hostině.

Tento den nám ještě zpříjemnila Barča Hůlková koncertem. Zahrála nám krásné skladby na kytaru.

16.4.2018TURNAJ SUPERFARMÁŘ 2018

Dnes jsme si vyhlásili výsledky v turnaji SUPERFARMÁŘ 2018.

Děti odehrály 2 základní kola, ze kterých postoupilo 16 dětí. Ve hře pokračovaly ve 4 skupinách,

dále postoupilo 8 dětí a na konec se nejlepší 4 utkaly o medajlová umístění.

Turnaje se zúčastnilo 22 dětí.

1.místo - Ema Vágnerová, 2.místo - Barča Hůlková, 3.místo - Marťa hrdinová, 4.místo - David Hůlka

21.3.2018

U KRMELCE

Dnes jsme se vydali na výlet ke krmelci.

I když podle kalendáře už začalo jaro, venku to tak nevypadá - v noci mrzne a přes den fouká studený vítr.

Děti přinesly suché pečivo, nabraly do tašek kaštany a hurá ke krmelci.

Zvířátkům jsme nachystali velkou hostinu, aby měla něco dobrého, než si v přírodě budou moci sami něco najít.

leden - březen

Hned po návratu z vánočních prázdnin jsme začali vyrábět na výstavu.

Na naše krásné výrobky se můžete podívat do fotogalerie.

Děkuji všem dětem, které se podílely na jarní výstavě, zaslouží si velikou pochvalu :-).

23.1.2018

PEKÁČOVÁNÍ

Dnes jsme šli opět pekáčovat. To nás moc baví.

prosinec

vyrábění vánočních svícnů a drobných dárků

zpívání koled, vánoční zvyky a tradice

5.12.2017

S ČERTY NEJSOU ŽERTY

Na tento den jsme se velice těšili.

Celý listopad  jsme pilně nacvičovali naše vystoupení na Mikuláše.

Nejprve sami ve družině, potom s čerticemi v tělocvičně a na generální zkoušce u obecního úřadu všichni dohromady.

Věnovali jsme zkoušení i poslední víkend před Mikulášem.

Musím pochválit děti za jejich nadšení a radost, kterou projevovaly po celou dobu zkoušek. Děkuji i rodičům za spolupráci.

Největší poděkování patří Míše Vebrové, Monice Krejsové a Aničce Břinčilové.

Vystoupení se nám moc povedlo. Děkuji dětem za úžasný zážitek.

nácvik na vystoupení S ČERTY NEJSOU ŽERTY

vyrábění adventních věnců a věnečků

27.9.2017

Výlet na Hejnov

Dnes jsme se vydali na výlet k vysílači. Díky velké úrodě hub jsme dnes k cíli nedorazili :-).

Tak snad příště.