28.6.2017

VÝLET NA STUDENÉ

Dnes jsme se těšili na již tradiční výlet na Studené.

Navštívili jsme Obchůdek u Stránských, kde nás vřele přivítala p. Stránská s Rózou.

Mimo jiné jsme se mohli podívat i na malého daňka.

Děti si pohrály na dětském hřišti, občerstvily se a popovídaly si s kamarády ze Studeného.

Cesta lesem v tomto parném počasí byla příjemná, ale po silnici jsme se pořádně zahřáli.

V tomto týdnu jsme se stihli podívat i k Celenskému kříži, o kterém nám Ríša Mareš vyprávěl pověst z knížky O bílé lišce.

16.6.2017

VÝLET NA CELNÉ

S dětmi jsme se domluvili, že dnes vyrazíme na výlet na Celné.

V obchůdku jsme si koupili dobroty a ještě nás paní prodavačka podělila dalším mlsáním, za to, že jsme ji navštivili.

Na zpáteční cestě jsme si zazpívali do kroku, ale postupně jsme museli zrychlovat, protože nás doháněla bouřka.

Když jsme došli ke škole, pořádně se rozpršelo - akorát nám to vyšlo :-).

9.6.2017

CELOODPOLEDNÍ HRA DOPIS OD ČARODĚJĚ GOLDORA

V naší družině byla na praxi studentka ze SPgŠ Litomyšl A.Fajtová a díky tomu jsme mohly s dětmi hrát tuto hru.

1.skupinka šla napřed, značila trasu barevnými fágorky, schovávala úkoly a čekala na " vysvobození".

2.skupinka hledala cestu podle žlutých fáborků a u fialových byl nějaký zajímavý úkol.

Děti vše s nadšením splnily, vysvobodily nás ze spárů zlého čaroděje a ještě získaly poklad.

Na závěr jsme si zašli na zmrzlinu a ukončili jsme skvělé odpoledne.

12.4.2017

VYRÁBĚNÍ - JARO

Dnes jsme dokončili vyrábění na Velikonoce.

Vyráběli jsem pomlázky, dekorace na dveře, slepičky, přáníčka, kraslice klasické i patchworkové.

Musím nejvíce pochválit Barču Hůlkovou, Lukáška Břinčila, Adélku Mertovou, Natálku Duškovou, ti si vytvořili nejvíce výrobků a Filipa Březovského, který naučil ostatní plést pomlázku z 8 prutů.

29.3.2017

VÝLET K VYSÍLAČI

" Konečně dlouhý výlet!  ", zajásalii kluci, když jsme se domlouvali, že půjdeme k vysílači. Tato věta mě potěšila, že z výletů naší krásnou krajinou mají radost i děti.

Cestou jsme vzpomínali, co jsme už na našich toulkách přírodou všechno zažili. Bylo to prima.

Při zpáteční cestě jsme se ještě zastaviili u Huškových koní a spokojeně se vrátili do družiny.

28.2.2017

VYCHÁZKA KE KRMELCI

Dnešní odpoledne jsme se vydali na vycházku ke krmelci. Cestou jsme poslouchali, jak zpívají ptáci, pozorovali jsme stopy ve sněhu a užívali si pobyt v přírodě. Vzali jsme zvířátkům něco dobrého k snědku, abychom jim ke konci zimy přilepšili. Bylo to prima odpoledne.

leden - únor 2017

TURNAJ - SUPERFARMÁŘ 2017

Dnes / 8.2. / jsme dohráli turnaj ve hře SUPERFARMÁŘ.

Nejprve jsme odehráli 2 základní kola, ze kterého postoupilo 16 dětí do další hry, potom pokračovalo 8 dětí a na konec zůstali 4 finalisté.

Turnaj byl napínavý a do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo vyhraje.

Překvapili nás Vlastík a Lukášek, kteří měli stejný počet bodů, ale Vlastíkovi se podařilo získat správnou sadu zvířátek - koně, krávičku, prasátko, ovečku

a králíčka.

Umístění:

1. Vlastík Všetička, 2. Lukášek Břinčil, 3. Matěj Trejtnar a 4. Ríša Mareš

Zúčastnilo se 20 dětí.

19.1. a 20.1.2017

BRUSLENÍ

Ve čtvrtek a v pátek jsme si šli zabruslit pod školu.

Děti byly šikovné a bruslení si užily.

11.1.2017

PEKÁČOVÁNÍ

Letošní zima se ukazuje v plné síle, mrzne až praští, sníh padá a padá... Je to super :-).

V bílé sněhové peřině jsme se krásně vyřádili.

5.12.2016

Vystoupení na SETKÁNÍ S MIKULÁŠEM

Na začátku listopadu jsme se dali do nacvičování tanečku MY JSME MALÍ ČERTÍCI, koledy MIKULÁŠI, MIKULÁŠI, BUDLIKY, BUDLIKY a PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA.

Přihlásilo se postupně 18 dětí. Nacvičování bylo náročné, ale děti se na něj těšily a užívaly si ho.

Byli jsme součástí celého programu, proto jsme se zúčastnili i generální zkoušky v neděli 4.prosince, kde jsme nacvičovali s dospěláky.

Musím pochválit všechny děti, vystoupení se jim moc povedlo:

čertíci: Natálka Dušková, Adélka Mertová, Matěj Trejtnar, Míša Budišová, Nela Šrotová, Ema Vágnerová, Klárka Kopecká a Natálka Vaníčková.

koledníci: Kristina Břinčilová, Lukášek Břinčil, Marek Břinčil, Honzík Leicht, Vanesska Durnová, Roman Durna,Terka Mertová, Anežka Vágnerová,

Anděla Vágnerová a Filip Březovský

zlobivé dítě: Honzík Leicht

scénář a režie : Míša Vebrová

video - www.youtube.com/watch?v=97cW8_jkjIc

22.11.2016

Drakiáda

Konečně jsme se dočkali!

Drakiáda se nám vydařila, počasí bylo skvělé a draků na obloze byla spousta.

Letos jsme zaznamenali rekord: 4 zamotaní draci v letu :-).

15.11.2016

Veselý talíř

Děti si dnes přinesly ovoce, zeleninu, talíř, prkénko a nůž. S nadšením se daly do práce. Vyráběly veselé talíře, třeba jako obličeje nebo mandaly.

Popovídali jsme si i o zdravé výživě.

Každý se pochlubil se svým dílem a už se nemohl dočkat, až si svůj talíř sní. To byla dobrá odpolední svačina :-).

30.9.2016

Výlet na Celné

Dnes jsme vyrazili na výlet na Celné.

Stavili jsme se u kapličky a potom jsme šli nakupovat dobroty do obchůdku, kde jsme si vyzkoušeli finanční gramotnost v praxi.

Počasí bylo nádherné a  výlet se nám vydařil.

23.9.2016

Na kaštanech

Než jsme se vydali na kaštany, zastavili jsme se u hrobu kpt.Václava Berana a připomněli si události ze září 1945.

Každý rok jsme chodili do Kobylího dolu k pomníčku, ale letos bychom to s časových důvodů nestihli.