30.6.2016

Poslední den jsme si zhodnotili tento školní rok:

celoroční soutěž vyhrál červený stoleček, byli vyhlášeni nejlepší 3 kluci a 3 děvčata v chování a pomáhání, odměnu získaly nejlepší služby, pochvalný list byl připraven pro flétnistky, diplomy dostali všichni, kteří ušli více než 30 km na našich družinových výletech. Děti navrhovaly, kdo si ještě zaslouží odměnu.

25.6.2016

Na oslavy 70.výročí SDH Těchonín mladší děti nacvičily vystoupení ZEBRY Z MADAGASKARU na píseň JÁ TAK RÁD TRSÁM.

Chtěla bych dětem poděkovat za to, s jakou radostí a elánem nacvičovaly naše vystoupení a jak se jim moc povedlo.

27.5.2016 Výlet do Jablonného nad Orlicí

Dnes bylo ve družině málo dětí, tak jsme se domluvili, že půjdeme na výlet do Jablonného n.O..

Vydali jsme se pěšky, dívali jsme se na krásnou jarní přírodu a povídali si o všem možném.

V Jablonném jsme si dali výbornou zmrzlinu, pohráli jsme si na dětském hřišti a také se setkali s dětmi ze školní družiny z Jamného n.O..

Zpátky jsme jeli autobusem. Dětem se výlet moc libil a už těší se na další :-).

20.5.2016 Fotbálek na Studeném

Paní Stránská nás pozvala na Studené, abychom si zahráli FOTBÁLEK.

Nebyl to stolní fotbálek, ale jako figurky jsme byli my. Rozdělili jsme se na 4 družstva, která se střídala a ta, co měla přestávku nakupovala dobroty

v obchůdku. Přišli za námi i kamarádi ze Studeného.

Cestou nazpátek jsme se ještě podívali na zvířátka a spokojeně jsme vyrazili do Těchonína.

duben 2016

V tomto měsíci jsme se zaměřili na výrobu dárků pro maminky.

březen 2016

V měsíci březnu jsme hrali turnaje v těchto hrách:

ŠACHY, DÁMA, ČLOVĚČE, NEZLOB SE, PRŠÍ, FOTBÁLEK, BAREVNÁ VĚŽ a KUŽELKY.

19.2.2016 U krmelce

Děti nanosily suché pečivo, jablka, mrkve, kaštany, slunečnicová semínka i ve školní jídelně jsme dostali pečivo.

Po těchto přípravách mohla naše výprava začít. Pozorovali jsme zasněženou přírodu a hledali stopy ve sněhu.

Měli jsme radost, že jsme toho tolik zvířátkům přinesli a že napadl sníh. Pořádně jsme se vyřádili - až moc :-).

22.1.2016 Pekáčování

Dnes jsme si užili krásné slunečné odpoledne na sněhu.

11.1.2016 - 15.1.2016

Tento týden žila družina turnajem v SUPERFARMÁŘI.

Zúčastnilo se 22 dětí, které nejprve hrály 2 základní kola, dále pokračovalo 16 dětí do čtvrtfinále, 8 do semifinále a 4 do finále.

Děti si navzájem fandily a měly radost z této hry. Odměněni byli všichni :-).

Vítězem se stala Nela Šrotová, 2.místo - Roman Durna, 3.místo - Marek Břinčil, 4.místo Anděla Vágnerová - gratulujeme.

11.1.2016 Turnaj  SUPERFARMÁŘ

V lednu proběhne ve školní družině turnaj ve hraní stolní hry Superfarmář.

Pro vítěze jsou připraveny krásné ceny. Sponzorem této soutěže je nakladatelství Press-Pygmalion, s.r.o., výhradní dodavatel her Granna .

Superfarmář je stolní hra, kterou vymyslel polský matematik a univerzitní profesor Karol Borsuk v roce 1943 ve Varšavě. Po uzavření Varšavské univerzity za 2. světové války se ocitl bez zaměstnání a tak vymyslel hru (pod původním názvem Chov zvířátekHodowla zwierzątek). Přestože originál hry shořel v roce 1944, jeden exemplář se zachoval, a tak mohla být hra vydána v roce 1997 znovu.

Děkujeme sponzorovi turnaje nakladatelství Press–Pygmalion za hodnotné ceny.

11.12.2015 Účesy

Dnešní odpoledne jsme soutěžili o nejlepší účes.

Všichni se snažili a vytvořili zajímavé modely. Bylo jedno, kdo vyhrál, hlavně, že nás to bavilo :-).

13.11.2015 Výlet na Studené

Tentokrát jsme se vydali na Studené autobusem. Naše průvodkyně Anička Strasmeierová nás zavedla lesem k vodojemu, odkud jsme pokračovali zpátky do Těchonína. Zastavili jsme se u Celenského kříže, kde jsme si připomněli pověst z Bílé lišky od p.Špinlera.

27.10.2015 Drakiáda

Dnes si děti přinesly krásné draky, Marek Břinčil ho měl dokonce vlastnoručně vyrobeného.

Na Mlýnickém kopci se vznášelo velké množství dráčků a jeden nám uletěl skoro do oblak.

9.10.2015 Výlet na Celné

Naším průvodcem k historickým památkám na Celném byl opět Ríša Mareš.

Počasí nám mnoho nepřálo, ale my něco vydržíme :-).

Nakoupili jsme si dobroty v obchůdku U CIPA, kde jsme se i zahřáli.

2.10.2015 Výlet okolo kasáren

Tento pátek jsme šli na výlet okolo kasáren opačným směrem než v loňském školním roce.

Obdivovali jsme naši krásnou přírodu. Překonávali přírodní překážky, někdy bylo potřeba i více odvahy :-).

25.9.2015 Výlet do Kobylího dolu

Dnes jsme se díky pěknému počasí vydali na výlet do Kobylího dolu. Cestou jsme sbírali kaštany a houby.

Došli jsme k pomníku, u kterého jsme si povídali o událostech před 70 lety - kapitán Václav Beran a štábní rotmistr Václav Beníšek  22.9.1945 položili život při zneškodňování válečné munice.