2014 - 2015

26.6.2015 Zhodnocení výletů a opékání

Poslední pátek  v tomto školním roce jsme si zhodnotili naše výlety, děti dostaly odměny a diplomy s počtem kilometrů, které ušly.

Ríša Mareš ušel nejvíce - 76 km.

19.6.2015 Výlet na rybárnu

Dnes jsme si vybrali pro náš poslední výlet rybárnu.

Počasí nám opět přálo a moc jsme si to užili. Vyřádili jsme se a ještě jsme měli jahodové hody :-).

Děti si vymyslely, že se budeme fotit s bublinami z bublifuku.

12.6.2015 Výlet na Studené

Dnes jsme se vydali na tradiční výlet na Studené. Róza nám ukázala koně, krávu, kozy a kočku s koťátkem.

Viděli jsme i pěkné koupaliště. V obchůdku u Stránských jsme si nakoupili nanuky a pití.

5.6.2015 Výlet na Hejnov

Dnešní výlet jsme nasměrovali na Hejnov.

Nejprve jsme se vydali na sever a potom po vrstevnici na východ. V horkém dni jsme si ve stínu lesa našli pěkné místo na hraní.

Děti si mohly samy vyzkoušet fotografování, aby si fotku poznaly, přiložily si tam nějakou svoji věc.

29.5.2015 Výlet na Celné

Dnes jsme se vypravili přes " Motlák ", k Olšarově pile a ke kapličce za hřbitovem na Celném.

V obchůdku jsme se občerstvili a pokračovali zpátky do školy.

15.5.2015 Výlet okolo kasáren

Za slunečného počasí jsme se vydali na náš jarní výlet. Pozorovali jsme krásnou přírodu, ve které se děti vydováděli.

12.5. - 15.5.2015 Žijeme hokejem - MS v ledním hokeji Praha 2015

Vyrobili jsme si dresy našich hokejistů, nakreslili BOBA a BOBKA - maskoty MS a tipovali jsme výsledky zápasů Finsko : Česko / výsledek dobře tipoval Ríša Mareš /, Kanada  : Česko a jestli budeme mít medaili.

22.4.2015 Den Země

Připojili jsme se k akci UKLIDˇME ČESKO - posbírali jsme odpadky v okolí školy, bytovek, Konzumu a u kontejnerů.

To byste nevěřili, kolik jsme toho našli.

30.3.2015 Turnaje ve společenských hrách

V měsíci březnu jsme soutěžili ve společenských hrách.

Vítězové: HOKEJ - Petr Dušek, FOTBÁLEK - Petr Dušek, Richard Mareš, KUŽELKY - Marek Břinčil, ŠACHY - Petr Dušek,

PRŠÍ -Marek Břinčil, BAREVNÁ VĚŽ - Roman Durna, DÁMA - Petr Dušek, DOBBLE - Kryštof Hondl

3.3.2015 O Budulínkovi

Převážně mladší děti si nacvičily pohádku O Budulínkovi. Maminky jim nachystaly pěkné kostými a mohla se začít hrát pohádka :-).

27.2.2015 FÍHA - DÝHA

Se školní družinou jsme se zapojili do celorepublikového projektu FÍHA - DÝHA.

3.2.2015 Pekáčování

Za krásného slunečného dne jsme trénovali na pekáčové závody.

23.1.2015

Sněhuláci

Sněhuláci, ti se mají,
nekašlou a nekýchají,
i když kmotru Meluzínu
pozvou ráno na hostinu.

16.1.2015 proběhlo finále TURNAJE SUPERFARMÁŘ.

1.místo - Kristina Břinčilová, 2.místo - Anna Strasmeierová, 3.místo - Petr Dušek a 4.místo - Roman Durna.

GRATULUJEME!

9.1.2015 Dnes jsme ukončili základní kolo, kterého se zúčastnilo 23 dětí.

Do čtvrtfinále postupuje 16 nejlepších.

Turnaj  SUPERFARMÁŘ

V lednu proběhne ve školní družině turnaj ve hraní stolní hry Superfarmář.

Pro vítěze jsou připraveny krásné ceny. Sponzorem této soutěže je nakladatelství Press-Pygmalion, s.r.o., výhradní dodavatel her Granna .

Superfarmář je stolní hra, kterou vymyslel polský matematik a univerzitní profesor Karol Borsuk v roce 1943 ve Varšavě. Po uzavření Varšavské univerzity za 2. světové války se ocitl bez zaměstnání a tak vymyslel hru (pod původním názvem Chov zvířátekHodowla zwierzątek). Přestože originál hry shořel v roce 1944, jeden exemplář se zachoval, a tak mohla být hra vydána v roce 1997 znovu.

Děkujeme sponzorovi turnaje nakladatelství Press–Pygmalion za hodnotné ceny.

21.11.2014 Výlet směr Bouda

Rozhodli jsme se, že vyzkoušíme, kam až dojdeme po modré turistické značce za 1 hodinu chůze.

Chtěli jsme se dostat co nejblíže k Boudě. Došli jsme do 1.rejdu :-).

Opět nám přálo počasí a výlet se nám vydařil.

14.11.2014 Výlet na Růženčin kopec

Dnes jsme využili krásné počasí k výletu na Růženčin kopec. Pozorovali jsme podzimní přírodu.

Vyzkoušeli jsme si, kdo dokáže vylézt na strom. Podívali jsme se na koně a kozu.

A nakonec jsme si pohráli na dětském hřišti.

31.10.2014 Výstup k vysílači na Hejnově

Tento pátek jsme podnikli výstup na vrchol Hejnova / 711 m n. m./, kde je umístěný vysílač.

Sluníčko pěkně hřálo a mohli jsme pozorovat krásnou přírodu, která nás obklopuje.

9.10.2014 Drakiáda

Již tradičně jsme se vydali na Mlýnský kopec pouštět draky. Počasí bylo ideální a drakiáda byla super.

3.10.2014 Výlet k Celenskému kříži

Tentokrát jsme se šli podívat k Celenskému kříži. Ríša Mareš nám o něm vyprávěl pověst.

Protože jsme měli ještě dost času, vydali jsme se ke Studeneckým skalám.

26.9.2014 Výlet do Kobylího dolu

Dnes jsme se vydali do Kobylího dolu k pomníku kpt.Berana. Na zpáteční cestě jsme si nasbírali kaštany.

19.9.2014 Výlet na Celné

Na Celném jsme se podívali na kapličku, sv. Floriána a pomník z 1.světové války.

V obchůdku jsme si nakoupili dobroty a spokojeně jsme se vrátili do školy.

5.9.2014 Na houbách

Připravili jsme si košíky a vyrazili na Hejnov sbírat houby. Daleko jsme nedošli, protože bylo tolik hub, že jsme je nemohli ani pobrat.